Yapışkan Plastik Yüzey Temizliği Nasıl Yapılır?

Kullanmış olduğunuz birden fazla elektronik eşyaların dış plastikleri zamanla ısı ve dış darbeler sonucu deforme olmaktadır. Plastik yüzeylerde kaplama olarak parlatıcı kimyasal maddeler kullanılmaktadır, gün ışığı ve sürekli temas halinde oluşan yüzeylerde boya atması ve yapışkan haline dönüşmektedir.

Bu konu hakkında araştırma yaptım ve birkaç sonuç ortaya çıktı bunları sizinle paylaşmak istiyorum.

Genel olarak internet araştırma sonucumda plastik yüzeylere aseton ve asit bazlı kimyasallar kullanılmış ve plastik yüzey temizliği yapılmıştır. Her plastiğin kendi öz bir kalitede üretilmektedir. Kimisinde renk atma veya plastik üzerinde yazıların silinmesine sebep olmuştur. Sizin aşağıda bu sonuçlara maruz kalmadan nasıl pürüzsüz ve temiz yüzey elde edileceğini anlatacağım.

Boraks

Kullanacağımız ürün yüzey temizlime sprey vb. alternatiflerde kullanılan temizlik malzemelerinin ham maddesi olan boraks ile yapacağız. Yapacağımız işlem çok basit, 1 su bardağına 2 çay kaşığı boraks karıştırarak fiber bez ile plastik yüzeyi yavaşça silme yapacağız, bu iş biraz zaman alacaktır ama her sildiğinizde yüzeydeki atık halde bulunan parlatıcı yapışkanı söküp alacaktır, pürüzsüz ve tertemiz bir sonuç elde edeceksiniz. KENDİM ÖZELLİKLE YAPARAK KULLANDIM. Umarım bu bilgi gerçekten işine yaracak olanlar okur. Boraks internet üzerinde sipariş verebilirsiniz.

Şevket Turgut YAZICI

Merhaba! Benim Adım Şevket Turgut YAZICI dahinet.com kurucusu ve sahibiyim. Web siteleri üzerinde SEO çalışması ve hızlandırma projeleri üzerine çalışıyorum. Bilgi sahibi olduğum konular hakkında makaleler hazırlıyorum. Fotoğraf - Web Tasarım - Bilgi işlem #seo #sem #photoshop #wordpress #php-fusion #html5 #css #MySQL #Php #cwp #vps #vds #dedicated #server managed #dahinet

You may also like...

Bir Cevap Yazın