NextCloud Nedir? Özellikleri

Nextcloud’un temel gücü, mobil, web ve masaüstünde kolay bir kullanıcı arayüzü ve güçlü entegre belge işbirliği ve iletişim yetenekleriyle hareket halindeyken ekip verimliliğini arttırma yeteneğidir.

Mobil cihazlarda gerçek zamanlı paylaşım veya yorum bildirimleri, Microsoft Office uyumlu dosyaların yerleşik işbirliği düzenlemesi, sohbet ve sesli / görüntülü aramalara sorunsuz geçiş ve posta, randevular, görevler ve daha fazlasını işlemek için çok çeşitli üretkenlik araçları mevcuttur Nextcloud’da.

İnsanlar için tasarlandı

Verimli, kullanımı kolay bir arayüz, Nextcloud’u rekabetten ayıran ana şeylerden biridir. Tasarım güzel olmaktan daha fazlasıdır. Amaç, kullanıcıların işleri en az çabayla yapmalarını sağlamak, görevleri nasıl gerçekleştireceklerini açık hale getirmek ve bunu yapmak için gereken adım sayısını azaltmaktır.

İyi tasarım tüm kullanıcı arayüzünde görülebilir ve her sürüm ileri adımlar atmaktadır.

Güvenli dosya değişimi

Nextcloud Files, hastanelerin, bankaların, noterlerin ve devlet kurumlarının müşterilere, hastalara, müşterilere veya iş ortaklarına güvenli bir şekilde dosya göndermesini ve onlardan dosya almasını sağlar.

Nextcloud Files’ın kolay web ve mobil arayüzleri, kullanıcıların sunucudaki diğer kullanıcılarla dosya paylaşmasına, şifre korumalı genel bağlantılar oluşturmasına ve göndermesine, başkalarının özel buluta dosya yüklemesine ve telefonla ve masaüstünde bildirim almasına olanak tanır. başka bir bulut sunucusundaki kullanıcı dosyaları paylaşır.

Mobil ve masaüstü istemcileri

Android, iOS ve masaüstü sistemleri için Nextcloud Files istemcileri, kullanıcıların şifrelenmiş bir bağlantı aracılığıyla dosyaları tamamen güvenli bir şekilde senkronize etmelerine ve paylaşmalarına olanak tanır. Mobil istemciler, kullanıcıların çektiği resim ve videoların otomatik yüklenmesini sağlar ve seçilen dosya ve klasörleri senkronize edebilir. İstemciler birden çok hesabı işleyebilir, sunucuda gerçekleşen tüm etkinlikleri gösterebilir ve kullanıcılara yeni paylaşımların kullanılabilirliği gibi yeni olayları bildirebilir.

Güçlü arama

Nextcloud, Elastik Arama’yı arka uç olarak kullanabilen güçlü bir tam metin arama motoru içerir. Esnek eklenti tabanlı arayüzü dosyaların ötesinde arama yetenekleri sağlar ve Apache Solr gibi diğer arka uç çözümlerini barındırır.

NextCloud Özellikleri

NextCloud’da veriler alışılagelmiş biçimde dizin yapılarında barındırılmakta ve ihtiyaç duyulması halinde WebDAV kullanılarak erişilmektedir. Kullanıcıların verileri, aktarım sırasında kriptolanarak transfer edilmektedir. NextCloud’un sunduğu yazılım çeşitliliği sayesinde Windows (Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10)OS X (10.6 ve sonrası) ve çeşitli Linux dağıtımlarında Dropbox gibi kullanılabilir ve yerel dosyalar arasında eş zamanlama özelliğinden faydalanılabilir.

NextCloud kullanıcılarına bir bulut sunucudan bekleyebileceklerinden daha fazlasını sunuyor. Kullanıcılar CalDAV yardımıyla takvimlerini, CardDAV ile kişilerini ve yapılacak listelerini Ampache ile ise “streaming” medyalarını platform içinde kullanabilmektedir. Büyük oranda kişisel kullanıcıların kullanımı için hazırlanmış olmasına rağmen NextCloud birden fazla yetkili kullanıcının oluşturulmasına imkan sunar. Örneğin bir kullanıcı grubu oluşturarak bunları kullanıcı, yönetici veya ziyaretçi olarak atayabilirsiniz. İstediğiniz bir grubun yetkilerini ayarlayabilir, yöneticilere herkese açık URL üzerinden dosya paylaşımı servisini aktif edebilirsiniz.

Şevket Turgut YAZICI

Merhaba! Benim Adım Şevket Turgut YAZICI dahinet.com kurucusu ve sahibiyim. Web siteleri üzerinde SEO çalışması ve hızlandırma projeleri üzerine çalışıyorum. Bilgi sahibi olduğum konular hakkında makaleler hazırlıyorum. Fotoğraf - Web Tasarım - Bilgi işlem #seo #sem #photoshop #wordpress #php-fusion #html5 #css #MySQL #Php #cwp #vps #vds #dedicated #server managed #dahinet

Bir Cevap Yazın